Zapraszam do przeczytania artykułu dr Joanny Wowrzeczki- Warczok nt. Przedszkoli w Cieszynie/Polsce.
Odsyłam do Gazety Codziennej>>>
http://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=3998
niedziela, 30 maja 2010
poniedziałek, 17 maja 2010
niedziela, 16 maja 2010
czwartek, 13 maja 2010
poniedziałek, 10 maja 2010
WIDZIALNI- NIEWIDZIALNI. NIEPEŁNOSPRAWNI W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
Koło Artystyczno- Naukowe „Poza Pracownią” i Klub Krytyki Politycznej na Śląsku w ramach Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Śląskim zapraszają na konferencję i warsztaty pt.: „Widzialni- Niewidzialni. Niepełnosprawni w przestrzeni publicznej”.
data: 10.05.2010r. (poniedziałek)
miejsce:
Warsztaty- godz.: 12: 00(Galeria Uniwersytecka UŚ; ul. Bielska 62, Cieszyn) - powadzenie Magdalena Bełza
konferencja- godz. 14: 30(Sala Kameralna UŚ; ul. Bielska 62, Cieszyn)
W konferencji udział wezmą:
- Magdalena Bełza, pracownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych na UŚ
- Elżbieta Misztalewska, studentka ASP Poznań
- Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie
W związku z rosnącą liczbą niepełnosprawnych studentów bardzo ważne jest zwiększanie świadomości osób pełnosprawnych odnośnie możliwości i ograniczeń związanych z poszczególnymi dysfunkcjami. Dzięki takiej wiedzy studiowanie w naszej uczelni może stać się bardziej przyjazne zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. (Magdalena Bełza)
Podczas trwania projektu studenci kierunku: Animacja Społeczno- Kulturalnej z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji przeprowadzą akcję tematyczną na terenie Uniwersytetu.
Serdecznie zapraszamy!
TRANSFORMACJE.PL
10 maja (poniedziałek)/godz.18/Klub Krytyki Politycznej Na Granicy/ul.Zamkowa 1 Cieszyn
Koło Artystyczno-Naukowe Poza Pracownią i Krytyka Polityczna na Śląsku zapraszają na spotkanie: www.Transformacje.pl/gospodarka_i_kultura
Udział wezmą: prof. Tadeusz Kowaliki oraz Michał Sutowski (Krytyka Polityczna)
Tadeusz Kowalik – profesor nauk humanistycznych i ekonomicznych, członek Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się historią gospodarczą oraz analizą porównawczą systemów ekonomicznych. W okresie PRL związał się z lewicowym nurtem opozycji demokratycznej – współpracował z Komitetem Obrony Robotników, a później doradzał „Solidarności”. Po roku 1989 był zdecydowanym krytykiem polskich reform gospodarczych (w tym tzw. planu Balcerowicza), opowiada się za modelem państwa opiekuńczego, wzorowanym na rozwiązaniach niemieckich i skandynawskich.
Jego ostatnia książka www.polskatransformacja.pl (wyd.Muza), która stała się przyczynkiem do zapowiadanego spotkania, to pierwsza spójna synteza przemian gospodarczych w naszym kraju po upadku realnego socjalizmu. Tadeusz Kowalik opisuje jak wprowadzano liberalne reformy rządu Tadeusza Mazowieckiego, wskazuje jakie popełniono błędy i dlaczego w Polsce tak dramatycznie wzrosły nierówności społeczne. Obala również mit, że „nie było alternatywy” dla reform Balcerowicza. Reformy były konieczne – ale powinny odpowiadać raczej wizji społecznej gospodarki rynkowej niż „dzikiego” kapitalizmu na wzór anglosaski. Zbyt pochopnie spisano całe grupy społeczne na straty – jako „nieuchronny koszt transformacji”.
Serdecznie Zapraszamy!
Subskrybuj:
Posty (Atom)